مقالات نقش گذاران

اتیکت

اتیکت

اتیکت ، یک نشان سینه یا برچسب در خارجی ترین بخش لباس به عنوان ابزاری برای نمایش نام پوشنده لباس برای دیگران است و وسیله ای است برای نمایش نام کاربری یا عنوان شغلی برای دیگران که از طریق آن بتوانند شخص مورد نظر خود را زودتر بیابند.یکی از تجهیزات تبلیغاتی که امروزه نقش مهمی در سازمانها ، شرکت ها ، ارگان ها و فروشگاه های بزرگ ایفا می نماید ، اتیکت سینه می باشد .  اتیکت سینه ها بیشتر در فروشگاه ها ، شرکتهای بزرگ ، سازمان ها ، بیمارستانها ، درمانگاهها ، بانک ها ، رستوران ها و بطور کلی در مکانهایی استفاده می شود که دارای ارباب رجوع و همچنین کارمند بیشتری بوده و به نوعی تسهیل کننده ارتباط ارباب رجوع با شخص مورد نظر خود است .

اتیکت های نام ممکن است موقتی باشد ، مانند یک برچسب که تصویر نمادین “سلام! نام من ________ است” یا ممکن است یک نوع با دوام تر باشد. موارد موقت را می توان به طور معمول نوشت ، به گونه ای که اسم پوشنده را می توان با دست نوشت یا چاپ کرد. اتیکت های نام دائم معمولاً از فلز سبک یا پلاستیک ساخته می شوند و ممکن است به عنوان نشان های سینه  اسم شناخته شوند.

برچسب های نام ممکن است به کمک آهنربا یا سنجاق ، به پوشاک متصل شوند. برچسب های پلاستیکی یا فلزی را می توان به پشتیبان های مختلفی که برای اتصال به لباس پوشنده استفاده می شود ، وصل کرد. انواع پشتیبان اتیکت وجود دارد ، از جمله آنها می توان به پشتیبان مغناطیسی ، پین قفل ، گیره های چرخان ، پین های کلاچ نظامی ، گیره تمساح و پیوست های تلفن همراه اشاره کرد. تکیه گاه مغناطیسی به دلیل اینکه سوراخ کردن لباس با پین نیست ، اخیراً برای برچسب های نام محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

اتیکت نام توسط برخی از شرکت های خدمات مشتری ، مانند رستوران و فست فود ، استفاده می شود ، به طوری که مشتریان ممکن است کارمندان را با نام بشناسند. کارمندان حرفه ای یا نمایندگان سازمان های عمومی مانند دانشگاه ها ، بانک ها و یا شرکت های دیگری که کارمندان لباس مخصوص میپوشند، اتیک های نام خود را  را به عنوان روشی برای تمایز یا مشخص کردن سمت خود  استفاده کنند.

سربازان ارتش معمولاً نشان سینه را بر روی لباس خود وصل میکنند ، گرچه معمولاً فقط نام خانوادگی را نشان می دهند. برای شناسایی لباس های متعلق به افراد خاص در طول جنگ جهانی دوم ، ارتش ایالات متحده شروع به استفاده از برچسب های نام خارجی ، به ویژه در لباس های پرواز و لباس های رزمی که توسط تفنگداران دریایی و چتربازان پوشیده شده بود کرد . ارتش کانادا استفاده از نوارهای پارچه ای را روی لباس رزمی که در دهه 1960 معرفی شد ، آغاز کرد. در این دوره ، استفاده از برچسب های نام فقط از لباس های رزمی و کار ، تا لباس برچسب های ساخته شده از پلاستیک حک شده به جای پارچه) گسترش یافته است.

سایر متخصصان :

مأموران پلیس معمولاً اتیکت نام خود را بر روی لباس خود وصل میکنند که  نشانه هایی است که سمت رسمی آنها را به عنوان مأمور اجرای قانون مشخص می کند.

اتیکت سینه به نام های متعددی همچون اتیکت ، اتیکت اسم ، اتیکت پرسنلی ، اتیکت آهنربایی ، اتیکت فلزی ، و … درایران مطرح است ولی نامی که در بین صاحبان این حرفه مطرح است کلمه اتیکت سینه می باشد .

انواع شیوه های اتصال به لباس اتیکت سینه

  • مگنت ( آهنربا )
  • سوزن های قفل دار
  • سنجاق قفلی

ابعادی که بیشترین سفارش اتیکت سینه را به خود اختصاس می دهد ۵در۲ ، ۶ در۲ و ۷ در ۲ می باشد. مشتریان بر حسب نیاز خود و با توجه به فاکتوری که دارند یکی را بر می گزینند.

در مجموع می تواند گفت کاربرد اتیکت سینه بسیار زیاد است . هر سازمان و یا شرکتی با بهره گیری از آن نه تنها تلاش خوبی برای یکدست نمودن ساختار خود نموده که گام مهمی را نیز در جهت افزایش بهره وری و کیفیت خدمات دهی خود خواهد برداشت.

اتیکت پرسنل تاسیسات

اتیکت پرسنل تاسیسات

در واقع یک نشان سینه مانند یک مشخضه برای پرسنل است که عنوان و سمت کارکنان را بر روی آن درج مینمایید تا از طریق آن ، شناسایی فرد راحت تر صورت گیرد و پلی میان ارباب رجوع و کارمند آن سازمان میباشد .

 

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها