مقالات نقش گذاران

برچسب

برچسب

یک برچسب یک تکه کاغذ ، فیلم پلاستیکی ، پارچه ، فلز یا سایر مواد چسبیده به یک ظروف یا محصول است که روی آن اطلاعات یا نمادهای نوشته یا چاپ شده در مورد محصول یا کالای ساخته شده است. اطلاعاتی که مستقیماً روی ظرف یا مقاله چاپ می شوند نیز می توانند برچسب گذاری شوند .

برچسب ها کاربردهای زیادی دارند ، از جمله ارتقاء و ارائه اطلاعات در مورد منشاء محصول ، تولید کننده (مانند نام تجاری ) ، استفاده ، ماندگاری و دفع ، برخی یا همه این موارد ممکن است توسط قوانینی مانند مواد غذایی در انگلستان یا ایالات متحده  تنظیم شود. روش های تولید و اتصال به بسته بندی بسیار و متنوع است و همچنین ممکن است تابع استانداردهای شناخته شده بین المللی باشد . در بسیاری از کشورها ، محصولات خطرناک مانند سموم یا مایعات قابل اشتعال باید دارای یک برچسب هشدار دهنده باشند.

از برچسب ها می توان برای هر نوع ترکیب شناسایی ، اطلاعات ، هشدار ، دستورالعمل استفاده ، مشاوره زیست محیطی یا تبلیغات استفاده کرد. آنها ممکن است برچسب دائمی یا موقت یا بسته بندی چاپی باشند.

این گونه لیبل ها با یک پوشش ژلاتین مانند به قطر تقریبی 2 میلی متر پوشانده شده اند که ضمن استحکام ظاهر زیبایی به لیبل می بخشد .
لیبل کریستالی به صورت تمام رنگی چاپ می شود و  شما میتوانید لوگو یا آرم شرکت یا برند خود را تبدیل به لیبل بسیار زیبا نمایید .
لیبل کریستالی در شکلهای مربع ، مستطیل ، دایره ، بیضی و قالب های مختلف طبق سفارش ساخته می شود.
ماده  مورد استفاده ، پلی اورتون می باشد که جنس آن ایتالیایی بوده و دارای 3 سال گارانتی می باشد، این برچسبها نمی شکند و تغییر رنگ نمی دهد.

محصولات:

شناسایی محصول دائمی توسط یک برچسب امری عادی است. برچسب ها باید در طول عمر محصول ایمن بمانند. به عنوان مثال یک برچسب مواد غذایی باید تا زمان استفاده از مواد غذایی سالم بماند. برچسب های محصول قابل جابجایی باید تا زمان حذف آنها پیوند برقرار کنند. به عنوان مثال ، برچسب موجود در یخچال جدید دارای اطلاعات مربوط به نصب ، کاربرد و کاربردهای محیطی است: برچسب باید بتواند به محض نصب از دستگاه تمیز و به راحتی پاک شود.

برچسب ها برای مواد غذایی و نوشیدنی ها به طور معمول شامل اطلاعات مهم و حیاتی مربوط به محتویات یا مواد مورد استفاده در یک محصول هستند ، همچنین ممکن است برخی از خطرات آلرژی مانند وجود گلوتن یا سویا را از بین ببرند. FDA همچنین استاندارد هایی را برای تنظیم اطلاعات ارائه شده در برچسب ها و بسته بندی نوشیدنی فراهم می کند. این برچسب ها شامل اطلاعاتی مانند نام تجاری  و نوع و محتوای الکل می باشد.

بسته بندی:

بسته بندی ممکن است دارای برچسب باشد که به بسته وصل شده یا یکپارچه باشد. این موارد ممکن است دارای قیمت گذاری ، بارکد ، شناسایی UPC ، راهنمایی استفاده ، آدرس ، تبلیغات ، دستور العمل ها و غیره باشد.

دارایی ها:

در محیط های صنعتی یا نظامی ، از برچسب دارایی استفاده می شود تا به روشنی دارایی ها را برای اهداف تعمیر و نگهداری و عملیاتی مشخص کند.  آنها معمولاً حاوی بارکدی برای شناسایی الکترونیکی با استفاده از خواننده هستند. به عنوان مثال ، ارتش ایالات متحده برای دارایی های خود از سیستم UID استفاده می کند.

منسوجات:

معمولاً پوشاک دارای برچسب های مراقبت و درمان جداگانه ای هستند که در بعضی از مناطق تحت قانون هستند. این برچسب ها به طور معمول نشان می دهد که چگونه باید مواد شستشو شود . مثلا از سفید کننده استفاده شود. برچسب های پارچه ممکن است در پوشاک بافته شده و یا متصل شده باشند و ممکن است مقاوم در برابر حرارت باشند. برچسب های چاپی جایگزینی برای برچسب های بافته شده هستند. برخی از مبلمان و تشک های اثاثه یا لوازم داخلی دارای برچسب هایی هستند که طبق قانون لازم است و محتویات را توصیف می کنند.

منسوجات حاوی سموم دفع آفات به عنوان یک ماده نیز ممکن است نیاز به تایید دولت و برچسب زدن اجباری داشته باشند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، برچسب ها باید شماره ثبت آفت کش ها ، بیانیه مواد تشکیل دهنده ، اطلاعات ذخیره و دفع و اظهارات زیر را بیان کنند: “استفاده از این محصول به شکلی مغایر با برچسب زدن آن نقض قانون فدرال است.” همچنین ممکن است یک برچسب شامل نام شرکت یا شماره شناسایی و لیست محتوای مواد لازم باشد.

ارسال نامه:

برچسب های پستی مخاطب ، فرستنده و هر اطلاعات دیگری را که ممکن است در هنگام حمل و نقل مفید باشد ، شناسایی می کنند. بسیاری از بسته های نرم افزاری مانند برنامه پردازش کلمه و مدیر تماس با ما برچسب های پستی استاندارد را از یک مجموعه داده مطابق با استانداردهای پستی تولید می کنند. این برچسب ها همچنین ممکن است شامل بارکد های مسیریابی و شرایط ویژه حمل و نقل برای تسریع در تحویل باشد.

برچسب های تخصصی :

  • از برچسب های نوت بوک عمدتاً برای شناسایی صاحب و هدف نوت بوک استفاده می شود. برخی از اطلاعات روی برچسب ممکن است شامل نام ، محتویات و تاریخ شروع باشد.
  • برچسب های Piggyback از ترکیب دو لایه بستر چسب ساخته می شوند. لایه پایین پشتیبان را برای قسمت بالا تشکیل می دهد. برچسب را می توان برای هر شیء به طور عادی اعمال کرد ، لایه بالا می تواند یک برچسب قابل جابجایی باشد که می تواند در جای دیگر اعمال شود ، که ممکن است پیام یا علامت گذاری بر روی برچسب باقیمانده زیر آن را تغییر دهد. اغلب در پاکت نامه های اکسپرس استفاده می شود.
  • برچسب های انسداد به هیچ وجه قابل مشاهده نیستند ، آنچه که در زیر یک چسب خاکستری قوی قرار دارد را پنهان می کنند.
  • برچسب های رادیواکتیو . استفاده از ایزوتوپهای رادیواکتیو از عناصر شیمیایی ، مانند کربن -14 ، برای ردیابی داخل بدن ترکیبات شیمیایی امکان پذیر است .
  • برچسب های لیزر یا چاپگر به طور کلی برش داده شده بر روی ورق های 8.5 “x 11” (نامه ایالات متحده) یا اندازه A4 است ، و در شکل ها و اندازه های مختلف و اندازه های مختلف آمده است .
  • از برچسب های امنیتی برای ضد جعل ، محافظت از مارک ، مهر و موم های آشکار و مهر و موم های ضد زائر استفاده می شود . اینها تعدادی ویژگی آشکار و پنهان را با هم ترکیب می کند تا تکثیر را دشوار کند. استفاده از چاپ امنیتی ، هولوگرافی ، نقش برجسته ، بارکد ، تراشه های RFID ، چاپ سفارشی و پشتیبان های ضعیف رایج است. آنها برای احراز هویت ، کاهش سرقت و محافظت در برابر جعل استفاده می شوند و معمولاً در کارتهای شناسایی ، کارتهای اعتباری ، بسته بندی و محصولات از سی دی گرفته تا الکترونیک گرفته تا پوشاک استفاده می شوند.
  • برچسب های ضد میکروبی – با رشد عفونت های به دست آمده در بیمارستان مانند MRSA و E-Coli ، استفاده از برچسب های ضد میکروبی در مناطق حساس به عفونت بیمارستان ها به مبارزه با این نوع میکروب ها کمک می کند.
  • برچسب های بارکد ،-بخش بزرگی از برچسب های تولید شده امروزه بارکدی را دارند ، یا برای شناسایی محصول ، قابلیت ردیابی در مواردی از قبیل بسته های حمل بار ، و مواردی که نیاز به احراز هویت و محافظت از برند دارند. بسیاری از قالب های بارکد مختلف در برچسب ها یافت می شود ، اما یکی از رایج ترین قالب های توزیع شده ، شماره مقاله بین المللی (EAN) است . این کدی است که برای شناسایی محصولات خرده فروشی در سراسر جهان استفاده می شود و تقریباً در تمام برچسب های بسته بندی در سطح مصرف کننده یافت می شود.

بنابراین برچسبها  ( لیبل ها )انواع مختلقی دارند و هر کدام بسته به جنس و نوع شان ، کاربردی خاص دارند.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها