پیکسل

پیکسل در واقع نوعی بج سینه است. پیکسل در ایران به این نام مشهور است و در خارج از ایران، به نام button یا همان دکمه آن را می شناسند.شاید اگر از یک گرافیست یا عکاس بپرسید که پیکسل چیست، بگوید که پیکسل کوچکترین واحد تشکیل دهنده یک تصویر است.اما اگر از کسی که در زمینه هدایای تبلیغاتی و چاپ پیکسل فعالیت می کند بپرسید که پیکسل چیست یک پاسخ کاملا متفاوت را به شما بدهد و می گوید که پیکسل یک بج سینه است!

پیکسل با طرح دلخواه

تفاوت پیکسل و بج سینه:

از آنجا که پیکسل ها هم نوعی بج محسوب می شوند کاربرد پیکسل تقریبا همانند کاربرد بج هاست ، با این تفاوت که موارد استفاده ی آن کمی متفاوت است. اصولا در سازمانها و ارگانها بج را به پیکسل ترجیح می دهند.

پیکسل ها در واقع یک نوع پرطرفدار از بج سینه هستند که البته در مقایسه با سایر بج ها بسیار راحت تر و ارزان تر ساخته می شوند و علاوه بر این بین جوانان دوست داشتنی ترین بج محسوب می شوند.

پیکسل ها به دو صورت مگنتی و سوزنی ساخته میشوند. نوع مگنتی آن که توسط اهنربا است و نوع سوزنی آن ،توسط سنجاقی که در پشت آن تعبیه شده است ،  به لباس ، کیف ، کت ، مانتو و سایر لوازم وصل میشود و جنس آنها از استیل میباشد.

در حالیکه پیکسل ها از لحاظ شکل هندسی نهایتا ۴ نوع دارند:

پیکسل های مربعی، پیکسل های مستطیلی، پیکسل های بیضوی و پیکسل های دایره ای شکل .در این بین پیکسل های دایره ای شکل بیشترین طرفدار را دارند.

به طور مثال در نوع دایره ای، انواع پیکسل ها با قطر زیر موجود می باشند:

_۲۵ میلی متری

_۳۲ میلی متری

_۳۷ میلی متری

_۴۴ میلی متری

_۵۸ میلی متری

_۷۵ میلی متری

ولی به طور کل سایز های ۴۴ و ۵۸ بیشترین طرفدار را دارند.

امروزه استفاده از پیکسل ها در بین نوجوانان و جوانان بسیار رایج شده است و هر طرح و عکس باکیفیتی که داشته باشید میتوانید براحتی بر روی پیکسل چاپ کنید و هیچ محدودیتی نیست و یا جنبه تبلیغاتی دارد و میتوانید لوگوی خود را بر روی آن چاپ کنید و به عنوان هدیه تبلیغاتی از آن استفاده نمایید و یا جنبه زیبایی شناسانه که شامل انواع پیکسل ها با طرح های فانتزی و یا عکس منظره ، خواننده و هنرپیشه محبوب و یا دل نوشته های شماست که میتوانید حتی آن را به کسی هدیه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه